تحلیلی کوتاه بر سخنان رهبرمعظم انقلاب به مناسبت روز قدس

روز قدس امسال به دلیل وجود ویروس کرونا برای اولین بار با حضور اجتماعات در جهان برگزار نشد ولی این محدودیت ها باعث نشد که مبانی اعتقادی قدس به فراموشی سپرده شود و بنابراین سخنرانی رهبر معظم انقلاب در این روز تاییدی بر عدم بی توجهی به روز قدس است.

رهبر معظم انقلاب به صراحت حمایت از فلسطین با تمامی امکانات جمهوری اسلامی ایران را نوید دادند و بر همه جوانان جهان اسلام تکلیف دانستند برای حمایت از فلسطین از هیچ تلاشی فروگذاری ننمایند. مذاکره و سازش از نظر رهبر معظم انقلاب در قضیه فلسطین انحرافی است و تنها راه رهایی قدس شریف را مقاومت می دانند. رهبر معظم انقلاب سیاسیون جهان اسلام که عمدا یا سهوا در زمین دشمن بازی می کنند سرزنش می نمایند و جامعه جهانی را مورد نکوهش قرار می دهند که چرا همانند امار ویروس کرونا، شمارش مظلومان جنایات صهیونیستی را اینگونه مورد بی توجهی قرار می دهند. رهبر انقلاب بازگشت فلسطینیان به سرزمین خود را هدف غایی دانستند و کشور فلسطین را در یک هم اندیشی جمعی بین فلسطینیان را باید تاسیس نمود. رهبر معظم انقلاب مقاومت در راه رهایی قدس یک فرضیه می دانند که نتیجه آن نوید بخش است.

در پایان سخنرانی، رهبرمعظم انقلاب با تکریم شهدای مقاومت از جمله حاج قاسم سلیمانی، راه شهادت در مسیر رهایی قدس راه مبارک و بزرگی دانستند.

تحلیل محتوایی:

وقتی رهبر انقلاب با صراحت بیان می کنند که ما از هیچ کمکی به فلسطین، حتی در زمینه تجهیزات نظامی دریغ نکرده و نخواهیم کرد، زنگ هشدار قوی در محافل صهیونیستی آغاز نموده است و صهیونیست ها از این به بعد انتظار خواهند داشت  این حمایت آشکار و صریح رهبری در روز قدس از این به بعد آنان را در مقابل تکنولوژی های متنوع نظامی ایران در فلسطین قرار دهد. در شرایط کنونی که ایران اسلامی زیر فشار تحریمی حداکثری قرار دارد ولی رهبری با صراحت از حمایت همه جانبه از فلسطین صحبت به میان می آورد، نشانه بزرگی از بنیه قوی ایران اسلامی برای حمایت از جبهه مقاومت است که شور و اشتیاق مضاعف به جبهه مقاومت تزریق خواهد کرد.

امروز در شرایطی جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی در روز قدس مقتدرانه صحبت می کند که نفتکش های ارسالی ایران به ونزوئلا از کنار ناوهای امریکایی باید گذر کنند و این نشانه قدرت ایمان و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی علیه استکبار است و جهان از این به بعد باید شاهد قدرت نوظهوری باشد که در برابر حفاظت و حراست از مبانی خود از هیچ قدرتی هراس ندارد و یقینا تحویل بنزین به ونزوئلا در حیات خلوت امریکایی فتح الفتوح خواهد بود و معادلات منطقه را برهم خواهد زد. آمریکایی ها در برابر اتفاقی غیرقابل باور قرار گرفته اند که یا باید از ادامه حرکت نفتکش های ایرانی جلوگیری کنند یا با بی آبرویی در عرصه بین الملل در مقابل حرکت جسورانه ایرانی ها سکوت اختیار کنند. قطعا آمریکایی ها هر تصمیمی بگیرند عواقب بسیاری برای آنها خواهد داشت و در روز قدس این پیام اقتدار ایرانیان در آبراه های بین المللی به سمت ونزوئلا نشانه بارزی از سقوط صهیونیست در آینده بسیار نزدیک در مقابل این قدرت است. یقینا قدرت نمایی جمهوری اسلامی ایران در برابر نقض آشکار تحریم ها در مقابل آمریکایی ها فروپاشی کامل تحریم ها را بزودی به ارمغان خواهد آورد و استکبار در مقابل این قدرت نوظهور به زانو درخواهد آمد.

کشوری که دومین منابع گازی  و سومین منابع نفتی جهان در اختیار دارد، جزء با پیام اقتدار و تزریق توان بازدارندگی خود در عرصه بین المللی نخواهد توانست از این پتانسیل های عظیم خود استفاده نماید و روندهای گزینشی مذاکره همانند برجام، نقض آشکار عزت ملی است و افکارعمومی از این به بعد باید انزجار خود را نسبت به گزینش چنین رویه های سازشی صراحتا بیان نماید تا امپراطوری بزرگ اسلامی با مرکزیت ایران اسلامی احیاء گردد.

قطعا تنها زبان قدرت است که در تکریم جامعه جهانی به حقوق ملت ایران راهگشا خواهد بود و سخنرانی امروز رهبر معظم انقلاب یکبار دیگر این رویه را تایید نمود. 

پدافندغیرعامل بصیر