صدای شکستن استخوان‌های اسرائیل با انتصابات جدید در بدنه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

با اتخاذ سیاست‌های اخیر خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در تعیین و سرعت استراتژی‌های سپاه پاسداران باید تغییراتی شکل می‌گرفت که رهبرمعظم انقلاب اسلامی با اشراف کامل خود چنین تحولاتی را لازم می‌دانند. حضور موفق و قابل‌ستایش سرلشکر جعفری در مدت طولانی مسئولیت خود قابل‌تکریم و الگوسازی است و قطعاً ایشان به‌عنوان یکی از ذخیره‌های واقعی انقلاب در عرصه‌ای به مراتب خطیرتر منشأ برکات عظیم خواهند بود.

شنا کردن اسرائیلی‌ها در مدیترانه نه یک شعار بلکه یک رویداد قابل پیش بینی است که داعیه‌دار آن به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گمارده شده است و این همان وحشتی است که از امروز به بعد صهیونیست ها با آن باید مانوس باشند. استراتژی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید متناسب با نیازهای روز متحول شود و هدایت‌گری این امر پیچیده امروز به کسی سپرده شده است که استراتژی‌های تدافعی و صبورانه سپاه پاسداران انقلاب را می‌تواند در کالبدهای جدید طراحی نماید.

گستاخی آمریکایی‌ها  در سیاست‌های اخیر آنان، باید قاطعانه پاسخ داده می‌شد و انتصابات جدید در بدنه سپاه پاسداران با حکم رهبر معظم انقلاب در راستای همین امر قابل استناد است.

در فضای مجازی دشمن با هجمه های همیشگی در مورد این انتصابات واکنش نشان خواهد داد و برای جلوگیری از طوفان جدید مقاومت به فضای مجازی برای تغییر نگرش های جهانی پناه خواهد آورد تا با تخریب و تهمت و افترا به ظن خود تصمیمات آتی جامعه جهانی را نسبت به سپاه پاسداران مدیریت نماید. اما موضوع فراتر از عقبه فهم دشمن است و به همین خاطر همواره در مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضربات مهلک دریافت کرده اند و خواهند کرد.

هوشیاری برای حراست از سپاه پاسداران در مقابل هجمه های دشمن تنها با نمایش لباس سپاه پاسداران بر تن سیاستمداران و ژست های سیاسی گرفتن محقق نمی گردد و به همین خاطر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این ژست های سیاسی نیازمند نیست و در درون خود به سمت کانال های جدید مقابله با دشمن متمرکز شده است. در سالی که بیشترین هجمه های مختلف بر بدنه نیروهای نظامی به عنوان خاکریز مستحکم استقلال کشور وارد می شود، روند مضحکانه اختصاص بودجه نظامی بسیار قابل تامل است و بنابراین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تکیه بر باد سیاست های خود را تعریف نکرده و نخواهد کرد.

سیاست های عالمانه و هوشمندانه متناسب با کانال های تهدیدی داخلی و خارجی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را همواره به سمت پیشرفت های شگرف سوق داده است و امروز نیز نه تنها سیرنزولی بودجه اختصاصی بلکه هیچ سنگ اندازی دیگری نیز در مسیر رشد و توسعه این نهاد انقلابی نمی تواند خلل ایجاد نماید و این موضوع را اجنبی داخلی و خارجی اگر نمی داند بداند.

پیشینه  سرلشکر سلامی:

 • مسئول عملیات قرارگاه دریایی نوح در جنگ ایران و عراق

 • فرمانده دانشکده دافوس از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶

 • معاون عملیات ستاد مشترک سپاه از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴

 • فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران از سال ۱۳۸۴ تا ۱۲ مهرماه ۱۳۸۸

 • عضو کنونی هیئت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی

 • جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال ۱۳۸۸ تا اول اردیبهشت ۱۳۹۸

 • سرپرست معاونت هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تیر تا شهریور ۱۳۹۷

مواضع انقلابی سرلشکر سلامی:

 • دشمنان می‏‌خواهند ما را از توانایی هسته‏‌ای محروم کنند اما فرمول 1+5 ملت ایران را از گام نهادن در علوم هسته‏‌ای بازنداشت و تسلیم اراده ملت شد.

 • رژیم صهیونیستی هیچ یک از عناصر یک حکومت را در اختیار ندارد و در تراز تهدید ما نیست، حزب‌الله برای در هم پیچیدن آن کافی است؛ به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام می‌کنم که شنا کردن در مدیترانه را تمرین کند چراکه به‌زودی هیچ راهی جز به دریا گریختن ندارد.

 • نه کسری موشکی داریم و نه فقدان نیروی انسانی.

 • رشد قدرت دفاعی یک پدیده توقف‌ناپذیر است.

 • به برکت نور ولی‌فقیه پیش می‌رویم.

 • در این جهان در مقابل هیچ قدرتی کوتاه نمی‌آییم.

 • در صورت تدارم شرارت‌ها حتی اسرائیلی‌ها در فلسطین گورستانی برای دفن جنازه‌های خود نخواهند داشت.

امروز رویاروی باسیاست‌های خصمانه استکبار نیازمند جهش و کسب قدرت از حداکثر ظرفیت‌هاست و بنابراین ساماندهی ظرفیت‌ها در عرصه مبارزه با دشمن در فضای مجازی و فضای حقیقی نیازمند هدایت‌گری‌های هوشمندانه و عالمانه است (تغییر و تحولات در خاک‌ریزهای خط مقدم امری طبیعی در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت‌هاست).

دفاع از خطوط انقلاب در جنگ نرم با الزامات و پیچیدگی‌های خاص خود یکی دیگر از دغدغه‌های رهبر انقلاب است که نه‌تنها اهمیت آن از رویاروی نظامی کمتر نیست، بلکه یکی از جبهه های اصلی برای جلوگیری از سیطره استکبار جهانی است. مأموریت ابلاغی جدید رهبر معظم انقلاب به سرلشکر جعفری خود نشانگر اهمیت ساماندهی این جبهه است که ایشان در حکم ابلاغی چنین بیان می‌فرمایند: بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده و توانمندی‌های ژرف در جامعه به‌ویژه علما دینی و نخبگان فرهنگی و جوانان جهادی و انقلابی برای گسترش و تبیین معارف انقلاب اسلامی بر پایه خطوط ترسیم‌شده در بیانیه گام دوم، با برنامه‌ریزی عالمانه و مدبرانه و تعامل و هم‌افزایی با مجموعه‌های فرهنگی سپاه و بسیج از جنابعالی انتظار می‌رود.

این ماموریت به مراتب می توان گفت بسیار پیچیده تر از مسئولیت قبلی ایشان است چرا که جنگ نرم ضوابط و استراتژهای پیچیده خاص خود را می طلبد که سرلشکر جعفری با پیشینه بسیار موفق خود، می تواند دست برتر مدیریت این میدان باشد.

پدافند غیرعامل بصیر/ دکتردهقانی