چرا ایرانیان با تهدید ترامپ به پناهگاه‌ها هجوم نمی‌آورند!؟

موضوع را با مثالی ساده مورد تحلیل قرار می‌دهیم. اگر شایعه‌ای در داخل کشور رخ دهد که فلان کالا قرار است گران شود مردم هجوم خواهند آورد، اگر بگویند بنزین قرار است گران شود پمپ بنزین‌ها ملت صف می‌کشند ولی حالا با تهدید نظامی ایران چرا کسی به پناهگاه‌ها هجوم نمی‌آورد یا در داخل حیات منازل سنگرها و پناهگاه‌ها درست نمی‌شود؟ چه اتفاقی افتاده است که ملت به این تهدیدات بی‌توجه هستند؟ آیا قدرت دیپلماسی خارجی ایران برای مذاکره و اقناع محیط بین‌الملل بالاست؟ آیا ابرقدرتی دیگر از ایران اسلامی محافظت می‌نماید؟

جواب تمامی پرسش‌های فوق در تفاوت مدیریت انقلابی با مدیریت کدخداپرستان نهفته است. اگر امروز ایرانیان به پناهگاه‌ها هجوم نمی‌آوردند به آن خاطر است دست قدرتمند فرزندان خود برای دفاع از تمامیت ارضی مشاهده می‌نمایند که با هیچ هجمه تبلیغاتی قابل کتمان نیست. ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو بازوی توانمند عزت ایرانیان هستند که هرتهدیدی را از نطفه خفه خواهند کرد. دیروز اگر کسانی شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سرمی دادند امروز خداوند آنان را ترسو و لرزان آفریده است که دست در دست دشمن به سمت جنگ هراسی پیش می‌روند تا شاید از پیکره نجس استکبار منافع و غرور ملی را به یغما برند. امروز غزه و لبنان خاک‌ریز‌های مقدم دفاع از ایران اسلامی هستند که هر تهدیدی را از منشأ خاموش خواهند کرد و یادی کنیم از یمن قهرمان که با صدای طبل جنگ‌طلبی استکبار علیه ایران، ده‌ها عملیات علیه عربستان انجام داد تا خطوط قرمز محور مقاومت که همان ایران اسلامی است به آنان یادآور شود.

حمله به تأسیسات نفتی عربستان و عملیات‌های فاش نشده دیگر که میلیاردها دلار خسارات بر عربستان در چند روز تحمیل نمود، این مفهوم به استکبار مخابره نمود که جنگ امروز جنگ تکنولوژِی است و محور مقاومت نه‌تنها در این جنگ نقطه ی ضعفی ندارد، بلکه فنّاوری برتر نظامی او جنگ‌افزارهای پیشرفته استکبار را به سخره خواهد گرفت.  اگر امروز ملت ایران حتی تمسخرآمیز به تهدیدات ترامپ جواب می‌دهند این نشانگر درک ملت از توانمندی‌های فرزندان مجاهد خود است که سال‌ها عده‌ای تلاش نمودند این توانمندی‌ها را با خیانت محض کتمان نمایند.  اگر امروز استکبار در شب شوم خود تصمیم به تجاوز نظامی می‌گیرد و در روز از آن تصمیم منصرف می‌شود این همان عزت و اقتدار است که شایسته ایرانیان است. اگر چنین روحیه‌ای در بخش‌های دیگر از جمله اقتصاد حکم‌فرما می‌شد، امروز ایران اسلامی طلایه‌دار پیشرفت و توسعه جهانی بود.

تلاقی ضعف اقتصادی و عزت نظامی در کشور دریک زمان واحد نشانگر آن است که هر جا برهمیت و غیرت و دانش بومی ایرانی تکیه شد عزت آمد و هر جا به سمت نوکری اجنبی برای پنهان کردن ناکارآمدی‌های داخلی حلقه‌های فریب ایجاد شد، ذلت آمد. این همان اتمام حجت الهی است که امروز باید ملت ایران، چراغ راه هدایت خود قرار دهند که از تبلیغات روانی دشمن و نوکران داخلی آن نهراسند  و بداند هر آنچه عزت می‌آفریند مقاومت است و جزء مقاومت، هر مسیری که انتخاب گردد ابواب جهنم بر سرنوشت متعالی ملت‌ها تحمیل خواهد نمود.

ملت نه‌تنها باید از تبلیغات روانی جنگ هراسی واهمه‌ای در او ایجاد نشود، بلکه به تقدیر خود که همان حمایت از انقلاب مهدوی تکریم نموده  و درس مقاومت را در همه عرصه فرا گیرد. ملت بداند جهالت و ترس حاکمان همواره سرنوشت متعالی ملت‌ها را گردن خواهد زد و این سنت خداوند است که ” فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ”.

ترامپ توانی برای رویارویی نظامی ندارد ولی حزب باد داخلی امروز اگر به جنگ هراسی دامن می زنند، فردا با عقب نشینی ذلیلانه ترامپ، حرف از مقابله با استکبارخواهند زد، پس ملت هوشیار باشند و حافظه تاریخی خود را برای مقابله با دورویی ها و نفاق تقویت نمایند.

پدافندغیرعامل بصیر/ دکتر دهقانی