سوالات متداول

 

سوال های عمومی

تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی

دو سال پس از انقلاب فرهنگی ایران در روز 31 اردیبهشت ماه سال 1361 آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه نمازجمعه تهران برای اولین بار از طرحی به نام دانشگاه آزاد اسلامی سخن گفت. در حقیقت سخنان ایشان نتایج رایزنی هایی بود که او و دکتر عبدالله جاسبی برای راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی انجام داداه بودند.

در آذرماه همان سال اساسنامه دانشگاه نوشته شد.

اولین قلم کمک مالی به دانشگاه آزاد اسلامی و سرمایه اولیه این دانشگاه مبلغ یک میلیون تومان کمک امام خمینی(ره) بود.

اولین آزمون ورودی دانشگاه در اسفند ۶۱ با شرکت ۳۲ هزار داوطلب در شاهرود، اهواز، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، کرمان، مشهد و یزد برگزار شد و حدود ۳ هزار نفر در رشته‌های راه و ساختمان، برق، مکانیک، فیزیک، ریاضی، شیمی، صنایع فلزی، نساجی و حسابداری پذیرفته شدند.

دانشگاه آزاد اسلامی همانند دیگر مؤسسات آموزش عالی در ایران زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کند.

نوع مدرک اعطایی به فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به صورت مستقل و از طرف دانشگاه آزاد اسلامی اعطا می‌ شود.(با قید محل تحصیل)

افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی

سومین دانشگاه جهان از نظر تعداد دانشجو

پنج میلیون فارغ التحصیل در دوره های مختلف

10 میلیون متر مربع فضای آموزشی مسقف

هفتاد هزار عضو هیات علمی و مدرس تمام وقت و نیمه وقت

بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان، صرفه جویی ارزی برای کشور، بومی کردن نیروهای تخصصی، پرورش نیروهای سرآمد متخصص و علمی، تأسیس بیش از هزار خوابگاه دانشجویی، گسترش خدمات مشاوره دانشجویی با بیش از 250 مرکز مشاوره فعال در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، اهتمام در فراهم کردن خدمات رفاهی برای دانشجویان از دیگر افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه از جمله دانشگاه هایی است که به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد و شرایط آسانی نیز برای پذیرش دانشجو دارد. شرط تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد قروه داشتن مدرک دیپلم و شرط تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد قروه داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد و شرایط دیگری برای پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور ندارد. پس با داشتن مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی می توانید نسبت به ثبت نام در دانشگاه آزاد قروه که به صورت اینترنتی صورت می گیرد اقدام کنید. این دانشگاه هر ساله در دو ورودی مهر و بهمن اقدام به ثبت نام دانشجویان جدید الورود می نماید.

خانم دکتر سمیرا دهقانی، ریاست واحد قروه هستند.

 

خانم دکتر عاطفه تیموری، معاون دانشگاه، هیات علمی واحد قروه

  • معاون قبلی: آقای دکتر صابر امجدیان، هیات علمی گروه حسابداری واحد قروه
  •  

آقای دکتر محسن جواهری، هیات علمی واحد قروه

راهنما ثبت نام دانشجویان جدیدالورود

جهت ثبت نام به سامانه آموزشیار مراجعه فرمایید

سامانه آموزشیار، سامانه مجتمع آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر ایران می باشد.

دانشجویان، هیات علمی های دانشگاه و کارکنان می توانند با مراجعه به سامانه آموزشیار نسبت به بررسی وضعیت تحصیلی، آموزشی دانشجویان اقدام نمایند

لینک سامانه آموزشیار: 

http://edu.iau.ac.ir

طی یک سال گذشته که ویروس کرونا کل جهان خاکی را گرفته است، دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری کلاس ها بصورت اینترنتی و راه دور، نسبت به ادامه تحصیلات دانشجویان گرامی، اقدام نموده است. ما برای همه دانشجویان ارزوی توفیق داریم

آدرسقروه، انتهای بلوار سید جمال الدین اسدآبادی، میدان جانبازان.

کدپستی: 6661983435

 0873-523-2995

info[@]iaughorveh.ac.ir.